Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola, Prachatice, Zahradní 249

Informace o škole

Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola v Prachaticích je významným školským zařízením v jihočeském regionu. V roce 1996 byla zahájena výuka na Vyšší odborné škole sociální, která poskytuje pomaturitní vzdělání v oboru sociální práce. Obě školy tvoří jeden právní subjekt. Disponují plně kvalifikovaným sborem pedagogických pracovníků a vychovatelek DM, který je dlouhodobě a promyšleně budován vedením školy. Škola a domov mládeže nabízejí bohatou paletu mimoškolních aktivit. Některé soubory školy jsou známé v celém kraji (v posledních létech patří mezi ně vokálně instrumentální soubor Cink, folklorní soubor Libín, své místo na slunci si vydobyl i pěvecký sbor Fontána, který je následovníkem Pěveckého souboru jihočeských učitelek, či divadelní soubor Dutam).

Přijímací zkoušky - prokázání talentu z hudební výchovy (ukázka)

DOD: 6.1.2021 - 13-16 hodin - vzhledem k mimořádné situaci byl termín přesunut na neurčito. Ukázky přijímacích zkoušek jsou na stránkách školy v sekci prijímací zkoušky.

Studium je zaměřeno na přípravu k dalšímu studiu na vysokých a vyšších odborných školách, popř. jazykových školách, na přípravu učitelek MŠ, vychovatelů ŠD, pracovníků DM a dalších profesí. Do oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika bude u přijímacích zkoušek požadováno také prokázání talentu v řečových dovednostech. Škola je detašovaným pracovištěm Střední zdravotnické školy a VOŠ zdravotnické, České Budějovice, Husova 3 pro obor Praktická sestra.

Ve škole máme dvě školní jídelny. Celodenní stravování 95,- Kč

Cena: 1900 Kč/měsíc

Kapacita Domova Mládeže je 282 (240 + 42) lůžek. Ubytování je v buňkách, kde jsou dva pokoje: dvoulůžkový a třílůžkový, společná koupelna, WC a předsíň. Ve školním roce ubytováváme studentky VOŠS a SPgŠ, pokud to kapacita dovolí, vyhovuje i žákům gymnázia, Soukromé obchodní akademii a SOU v Prachaticích. Žáci jsou rozděleni do výchovných skupin (podle tříd ve škole). O každou výchovnou skupinu se stará třídní vychovatelka. DM se nachází na okraji historického města, v blízkosti lesa a je situován uprostřed zelené zahrady. V budově je jídelna s kapacitou 90 míst, kde se stravují kromě našich studentů i studenti gymnázia a cizí strávníci. V objektu DM je asfaltové hřiště.

Cena: 1200 Kč/měsíc

Na domově mládeže: knihovna, posilovna, klubovny, jídelna, venkovní asfaltové hřiště. Ve škole: tělocvična, gymnastický sál, odborné učebny, učebny PC, HV, VV, DV. 

Škola navazuje spolupráci s řadou sociálních partnerů v Prachaticích i mimo ně (Město Prachatice, MŠ, ZŠ a ŠD, dětské domovy, hospic, sociální instituce v kraji, příhraniční MŠ v Rakousku atd.).

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO00072818

Sídlo školy:

Zahradní č.p. 249
38301
Prachatice, Prachatice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
78-42-M/03 Pedagogické lyceum 4 Maturitní zkouška 42 30 30 HV, VV Denní Neuvedeno Ne
?
75-31-M/01 Předškolní a mimoškolní pedagogika 4 Maturitní zkouška 79 30 30 DZ, HV, TV, VV Denní Neuvedeno Ne
?
53-41-M/03 Praktická sestra 4 Maturitní zkouška Denní Neuvedeno Ne
?
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.