Obchodní akademie a Vyšší odborná škola ekonomická, Tábor, Jiráskova 1615

Informace o škole

Obchodní akademie je státní střední škola obchodně podnikatelského zaměření určená pro absolventy 9. ročníku základní školy. Budoucí studenti si mohou vybrat mezi oborem Obchodní akademie a Ekonomické lyceum. Absolventi oboru OBCHODNÍ AKADEMIE mohou nalézt uplatnění  zejména v ekonomické oblasti jako ekonomové, účetní, finanční referenti, sekretářky, asistenti, obchodní zástupci, dále mohou zastávat pozice  ve státní správě a další ekonomickoadministrativní funkce. Na základě zvolené specializace mají předpoklady pro samostatnou práci ve firmách se zahraniční účastí nebo přímo v zahraničních firmách. Současně jsou  připravováni tak, aby po složení maturitní zkoušky mohli pokračovat ve studiu na vysoké nebo vyšší odborné škole. Studium oboru EKONOMICKÉ LYCEUM je primárně zaměřeno na přípravu pro studium na vysoké škole, popř. na vyšší odborné škole. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách ekonomického zaměření, popř. mohou pokračovat ve studiu cizích jazyků na filozofických a pedagogických fakultách. Absolventi mohou také nalézt uplatnění ihned po maturitě, zejména mohou podnikat, uplatní se také jako obchodní zástupci, dále mohou zastávat pozice ve státní správě a další ekonomickoadministrativní funkce.

Žáci se pravidelně úspěšně účastní soutěží v cizích jazycích, psaní na klávesnici, účetnictví a ekonomice. Kladně je žáky hodnocena možnost zapojení do různých mezinárodních projektů.

V současné situaci zatím není možné uspořádat klasický Den otevřených dveří, proto bychom chtěli nabídnout možnost individuální prohlídky školy. Kdo má zájem o prohlídku vnitřních prostor školy a případnou konzultaci studia na naší škole, může zavolat na telefonní číslo 381 254 401 a domluvit si konkrétní čas návštěvy.

Studenti využívají k ubytování i stravování Domov mládeže při Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole, Tábor. Tento domov mládeže je umístěn v těsné blízkosti budovy OA a VOŠE Tábor.

Studenti využívají k ubytování i stravování Domov mládeže při Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole, Tábor. Tento domov mládeže je umístěn v těsné blízkosti budovy OA a VOŠE Tábor.

Vybavení je podle možností neustále modernizováno, v počítačových učebnách jsou kromě počítačů také datavideoprojektory a plátna. Žákům, studentům i zákonným zástupcům je na stránkách školy dále přístupný program, kde mají možnost sledovat rozvrh, rozpis suplování, klasifikaci, absenci atd. Škola je připojena na internet, uvnitř školy je využíván intranet. V celé budově je instalována síť WiFi, která je přístupná všem žákům, učitelům a zaměstnancům školy. Odborné učebny jazyků jsou vybaveny videopřehrávači, DVD přehrávači, počítači, byly zde instalovány interaktivní tabule s datavideoprojektory. Ve škole byly zrekonstruovány všechny šatní prostory, sprchy u tělocvičny, zrekonstruována je i tělocvična samotná. Také proběhla rekonstrukce školního hřiště, které je možno využívat ke sportovním účelům.

Během studia se žáci účastní praxe ve firmách v Táboře a blízkém okolí. Výuku doplňují odborníci z praxe formou přednášek a seminářů. V rámci mezinárodní spolupráce škol mají naši žáci možnost poznávat studentský život v Německu. V projektu Erasmus+ pak vybraní žáci absolvují odbornou stáž v zahraničí (např. Velká Británie, Irsko), kde získají nové odborné i jazykové dovednosti v mezinárodním prostředí.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60064790

Sídlo školy:

Jiráskova č.p. 1615/2
39002
Tábor, Tábor


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
78-42-M/02 Ekonomické lyceum 4 Maturitní zkouška 67 29 30 ČJ, M Denní DZŠ Ne
63-41-M/02 Obchodní akademie 4 Maturitní zkouška 85 41 60 ČJ, M Denní DZŠ Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.