Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Písek, Čelakovského 200

Informace o škole

Škola sídlí v centru města, v ulici Čelakovského čp 200. Nabízíme znalost dvou světových jazyků s možností složení Cambridgeských zkoušek, EBCL evropský certifikát v ekonomice, možnost složení státní zkoušky z psaní na klávesnici a obchodní korespondence, atraktivní projekty (fiktivní firmy, fiktivní konkurzy, Comenius, Technologický park, výměnné pobyty), interaktivní besedy s lidmi z veřejného života, poznávací zájezdy (Itálie, Německo, Nizozemí, Francie, Velká Británie, USA, Izrael), možnost zapojení do charitativních projektů, adaptační kurzy, širokou nabídkou sportovních aktivit v rámci hodin tělesné výchovy.

Dále výborné studentské zázemí – studentský klub Akáda s galerií a střešní terasou, který je zároveň bufetem a kavárnou. Zde mohou naši žáci trávit čas před výukou, po výuce, dále v rámci besed, projektů, filmových projekcí či hudebních zkoušek. Absolvent Obchodní akademie Písek je středoškolsky vzdělaný pracovník se všeobecným odborným vzděláním nutným pro výkon těchto povolání: ekonom, účetní, finanční referent, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní pracovník, pojišťovací agent, pracovník v cestovním ruchu. Absolvent Obchodní akademie Písek je kromě toho připraven rozvíjet vlastní podnikatelské aktivity na studium na vysoké škole.

znalost dvou světových jazyků s možností složení Cambridgeských zkoušek, EBCL evropský certifikát v ekonomice, možnost složení státní zkoušky z psaní na klávesnici a obchodní korespondence, atraktivní projekty (fiktivní firmy, reálné firmy, fiktivní konkurzy, Erasmus, výměnné pobyty), interaktivní besedy s lidmi veřejného života, poznávací zájezdy (Itálie, Německo, Nizozemí, Francie, Velká Británie, Portugalsko, USA, Izrael, Kypr), možnost zapojení do charitativních projektů, adaptační kurzy, širokou nabídku sportovních aktivit v rámci hodin tělesné výchovy, studentský klub Akáda s galerií a studijní terasou.

V budově školní jídelna s velmi dobrou pověstí. Možnost výběru ze dvou hlavních jídel, možnost online přihlašování a odhlašování jídel. Cena oběda 35 Kč.
Bufet a kavárna pro občerstvení a lehké svačiny.

Cena: 600 Kč/měsíc

Pro dojíždějící studenty z dalekých měst je k dispozici ubytování v Domově mládeže na Budějovické ulici.

Škola sídlí v budově v ulici Čelakovského. Součástí školy je nová půdní vestavba, která zahrnuje aulu s jevištní kompozicí, studentský klub Akáda s galerií a terasou na střeše škole. Klub slouží zároveň jako bufet a kavárna a nabízí studentům zázemí před výukou i po výuce. V obou patrech školy se nachází moderně vybavené kmenové a odborné učebny, mimo jiné nová jazyková laboratoř. Součástí budovy je školní jídelna, kterou provozuje zemědělská škola. Nádvoří školy nabízí na oběd posezení u fontány, realizaci výuky v amfiteátru či relaxaci v přilehlém arboretu. Škola je bezbariérová.

Naši studenti vykonávají praxe u téměř 100 nasmlouvaných zaměstnavatelů v regionu, kde získávají bohaté zkušenosti pro obor.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60869089

Sídlo školy:

Čelakovského č.p. 200/5
39701
Písek, Písek


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
63-41-M/02 Obchodní akademie 4 Maturitní zkouška 124 60 60 CJ, ČJ, M Denní Neuvedeno Ne