Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor, Náměstí Františka Křižíka 860

Informace o škole

Naše škola nabízí 3 obory studia a patří v regionu mezi větší gymnázia. Tradice se u nás snoubí s moderním přístupem. Studium bilingvní sekce zaručuje vynikající úroveň znalosti francouzštiny. 

Studenti ve 4. ročníku absolvují povinně pouze M, ČJL, cizí jazyky a Tv. Ostatní předměty jsou volitelné. Charakteristická je bohatá nabídka volitelných seminářů, např. biomedicínský, společenskovědní, biologie živočichů či rostlin, moderní dějiny, film a literatura, fyzika či matematika v kostce, praktická cvičení z Bi a Ch, konverzace v cizích jazycích apod. Tím naši studenti profilují pro své budoucí kariérní zaměření. Jako druhý cizí jazyk nabízíme: Fj, Nj, Rj i Šj. Každá třída absolvuje za rok až: 3 exkurze, 3 denní projektové dny, 2-3 denní třídní výlet. 

Pořádáme však také: adaptační, lyžařské, sportovně-turistické a ekologické kurzy, poznávací zájezdy a výměny do zahraničí, dobrodružné expedice DofE i biologické expedice, účastníme se konferencí EYP.  Jsme součástí mezinárodního řetězce škol Pierra de Coubertina a bilingvní sekce se pyšní oceněním LabelFranceEducation. Mezi našimi vyučujícími najdete i dva oceněné v anketě Zlatý Ámos.

Obory studia, přijímací zkoušky, prostory školy ve fotografiích

V běžném školním roce pořádáme v lednu jeden den otevřených dveří s bohatým celodenním programem. Pokud není den otevřených dveří možno uskutečnit v prezenční podobě, nabízíme prezentaci školy online. Veškeré informace vám také rádi poskytneme po telefonu či emailu. Základní informace v aktualizované podobě najdete na webových stránkách školy https://www.gymta.cz

Obrázek o dění na škole si dobře uděláte také prohlédnutím školního profilu na Facebooku  https://www.facebook.com/GPdC.Tabor a Instagramu https://www.instagram.com/gymcoubertina/ nebo když si pustíte videa na Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina

Gymnázium Pierra de Coubertina je partnerskou školou skupiny ČEZ Kde jinde

GPdC zajišťuje školní stravování. Škola nemá vlastní jídelnu s kuchyní, ale pouze výdejnu stravy. Obědy jsou proto do školy dováženy. 

Cena: 650 Kč/měsíc

V případě potřeby zajistí škola ubytování v blízkém domově mládeže SZeš v Táboře.

Cena: 1350 Kč/měsíc

Máme velmi dobře vybavené laboratoře biologie, chemie a fyziky a stále pracujeme na jejich modernizaci a zdokonalování. Praktická cvičení z těchto předmětů jsou součástí studia všech oborů. Cizí jazyky vyučujeme ve třech digitálních učebnách, odpočinout a studovat můžou naši studenti v žákovské knihovně, která je pro ně otevřená po celý den. Při tělocviku využíváme dvě tělocvičny a posilovnu, o přestávkách studenti s chutí hrají stolní fotbálek a v blízké budoucnosti budou moci hráti stolní tenis. Ve škole se věnujeme divadlu, máme pěvecký sbor, na konci školního roku pořádáme školní festival Open (Pi)Air. Od nového školního roku bude v provozu hudbení zkušebna. Naši žáci se mohou zapojit do DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) nebo EYP (Evropského parlamentu mládeže).

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60061812

Sídlo školy:

nám. F. Křižíka č.p. 860/25
39001
Tábor, Tábor


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/81 Gymnázium 8 Maturitní zkouška 118 30 30 ČJ, M Denní ZŠ5 Ne
79-43-K/61 Dvojjazyčné gymnázium 6 Maturitní zkouška 59 18 30 ČJ, M Denní ZŠ7 Ne
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 137 60 60 ČJ, M Denní PŠD Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.