Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183

Informace o škole

Gymnázium Milevsko nabízí dva obory. Čtyřleté gymnázium poskytuje všeobecné gymnaziální vzdělání, zaměřené především na přípravu ke studiu na vysokých školách, popř. vyšších odborných školách. Šestileté gymnázium poskytuje všeobecné gymnaziální vzdělání, zaměřené především na přípravu ke studiu na vysokých školách, popř. vyšších odborných školách. Vyučuje zde 19  kvalifikovaných pedagogů.

Cizí jazyky: vyučujeme angličtinu, němčinu a ruštinu. Všichni žáci studují dva cizí jazyky.

Volitelné předměty umožňující individuální zaměření si studenti vybírají ve třetím a čtvrtém (resp. 5. a 6.) ročníku, např. konverzace v cizím jazyce, semináře navazující na vyučované předměty. Dotace hodin a široký výběr volitelných předmětů umožňují studentům velmi dobrou přípravu na všechny obory vysokých škol.

Mimoškolní aktivity: Při škole existuje sportovní klub. Poskytuje možnost zapojení v oblasti sportovních soutěží. Žáci využívají i kurzů výpočetní techniky, jazykových apod. Organizujeme poznávací a studijní cesty do zahraničí a sportovní kurzy. Škola podporuje žáky k získávání mezinárodních jazykových zkoušek.

Výsledky: Naši studenti se úspěšně zapojují do školních soutěží a olympiád na regionální i celorepublikové úrovni, absolventi po maturitě dál studují na všech typech VŠ. Úspěšnost u maturitních zkoušek a přijetí na vysoké školy je vysoká.

Den otevřených dveří 2020/21 online

Pro všechny zájemce o studium a jejich rodče 

11. 2. 2021

1. školní jídelna při 1.ZŠ Milevsko - 3 minuty chůze od budovy gymnázia.

Cena: 600 Kč/měsíc

Neposkytujeme

Prakticky ve všech prostorách školy je dostupný internet (LAN, WiFi), učebny jsou vybaveny interaktivní tabulí, mobilní multimediální učebnou a jazykovou laboratoří. Při škole existuje sportovní klub. Poskytuje možnost zapojení v oblasti sportovních soutěží. Žáci využívají i kurzů výpočetní techniky, jazykových apod. Organizujeme poznávací a studijní cesty do zahraničí a sportovní kurzy. Škola podporuje žáky k získávání mezinárodních jazykových zkoušek.

netýká se naší školy

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60869046

Sídlo školy:

Masarykova č.p. 183
39901
Milevsko, Písek


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/61 Gymnázium 6 Maturitní zkouška 16 7 30 ČJ, M Denní ZŠ7 Ne
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 28 13 30 ČJ, M Denní PŠD Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.